Dnes je: Pátek 2. června 2023
Rozcestník
Informace
Smíšený pěvecký sbor Boleslav
zapsaný spolek

kontaktní osoba:
Eva Drahotová
739 280 930
edrahotova48@gmail.com

korespondenční adresa:
Radek Drahota
Kolomuty 70
293 01 Mladá Boleslav
rdrahota@psboleslav.info
IČO: 62452011

Transparentní účet: 2700985057/2010

Datová schránka: bby6buj

Kalendář akcí
Autorizace

Uživatelské jméno:

Heslo:




Zapomněl jsem heslo

Sponzoři
Skoda Auto

VAK Mlada Boleslav

MUDR. Zdeňka Trhoňová

Draspol s.r.o.

O nás

O nás

Smíšený pěvecký sbor Boleslav byl založen již roku 1857 a řadí se tak mezi nejstarší nepřetržitě fungující pěvecké sbory u nás. V roce 1878 se stal sborem smíšeným. Ve své dlouhé historii si prošel obdobími, která byla naplněna bohatou uměleckou činností, i chvílemi těžšími. Vystřídalo se tu několik generací a mnoho členů zde zpívalo prakticky po celý svůj život. Čestnými členy byli jmenováni hudební skladatelé Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. Sbor úspěšně koncertoval v Německu, Belgii, Francii, Anglii, Bulharsku a Slovensku. V roce 2017 oslavil 160 let své činnosti slavnostním provedením Mozartova Requiem se sólisty Národního divadla a s Mladoboleslavským komorním orchestrem, rozšířeným o hráče na dechové nástroje. Po sbormistru prof. Zdeňku Šulcovi převzala v roce 2011 vedení sboru Mgr. Zuzana Kubelková z Liberce.

Aktuality
22.04.2022: Zkoušky každý čtvrtek 18 - 21

Zkoušky se konají každý čtvrtek 18 - 21 v komunitním centru Klementinka (tř. Václava Klementa 601)

Přezůvky s sebou :-)

 


03.10.2020: Pozastavení zkouškové a koncertní činnosti

Z důvodu epidemie COVID-19 je dočasně pozastavena zkoušková činnost sboru po dobu následujících dvou týdnu. Tedy odpadá zkouška 8. a 15. 10.

Domácí úkoly budou zaslány emailem 


19.09.2019: Zemřel sbormistr, varhaník a pedagog Zdeněk Šulc
V nedožitých 88 letech zemřel v neděli 15. září 2019 sbormistr, varhaník a bývalý pedagog Pražské konzervatoře Zdeněk Šulc.

Zdeněk Šulc se narodil ve Vrbici u Chlumce nad Cidlinou. V necelých patnácti letech nastoupil na místo varhaníka v Žehuni. Po absolutoriu konzervatoře (v oborech varhany, dirigování, sólový zpěv, lidové nástroje) působil krátce jako hornista a kapelník v roudnické kapele, deset let jako korepetitor a zpěvák Českého pěveckého sboru při České filharmonii. V šedesátých letech založil a až do roku 1979 vedl profesionální soubor Collegium Musica Sacra Pragensis (komorní orchestr, smíšený pěvecký sbor a sólisté, např. L. Domanínská, J. Jonášová, M. Boháčová, M. Mrázová, B. Blachut, E. Haken, M. Švejda aj.), se kterým realizoval stovky koncertů.

Z profesionálních sborů vedl krátce Pěvecký sbor Čs. rozhlasu, Pěvecký sbor Hudebního divadla v Karlíně a dlouhodobě Mužský sbor Armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého (1974 – 1990). Po odchodu z AUS VN vyučoval na Pražské konzervatoři.

Vedle oficiálních zaměstnání se po celý život věnoval obětavě a s velkým entuziasmem amatérskému sborovému zpěvu. Od patnácti let až do vysokého věku vedl jako sbormistr vždy minimálně jeden, ale mnohdy i více amatérských sborů (například pražské chrámové sbory u sv. Salvátora, sv. Mikuláše na Malé Straně a u Křížovníků, Smíšený pěvecký sbor Žehuň u Nymburka, Dívčí sbor Gymnázia Štěpánská Praha, Vinohradský Hlahol, Vysokoškolský umělecký soubor ČVUT Praha, Vysokoškolský umělecký soubor UK Praha, Academiachor, Smíšený pěvecký sbor Boleslav, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, Pěvecký sbor Pražské konzervatoře, Zpěvácký spolek Hlahol Praha, Komorní sbor při 3. lékařské fakultě UK Collegium Musa Pragensis a další). Zdeněk Šulc vychoval desítky zpěváků a muzikantů, se svými pěveckými sbory koncertoval ve většině zemí Evropy, účinkoval na národních i mezinárodních festivalech, v národních i mezinárodních pěveckých soutěžích získaly amatérské soubory pod jeho vedením řadu ocenění.

V úterý 12. listopadu 2019 se uskuteční v sále pražského Hlaholu k poctě Zdeňka Šulce sborový koncert.
Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Administrace