Dnes je: Pondělí 17. června 2019
Rozcestník
Informace
Smíšený pěvecký sbor Boleslav
zapsaný spolek

kontaktní osoba:
Eva Drahotová
739 280 930
edrahotova48@gmail.com

korespondenční adresa:
Radek Drahota
Kolomuty 70
293 01 Mladá Boleslav
rdrahota@psboleslav.info
IČO: 62452011

Transparentní účet: 2700985057/2010

Mediální partner

Signál rádio

Partneři
téma * Pěvecký sbor BOLESLAV připravuje další krásné koncerty
Vydáno dne 05. 05. 2018 (223 přečtení)    V listopadu 2017 ve Sboru českých bratří zaznělo Mozartovo Requiem, které sbor Boleslav nastudoval ke 160. výročí svého založení. I v letošním roce se opět pilně nacvičuje, protože sbor má naplánováno několik velkých vystoupení. V dubnu se představí na zámku v Praze-Čakovicích, kam byl pozván pěveckým sborem CAMERATA na Čakovický sborový festival. V rámci svého vystoupení přednese kantátu Zdeňka Lukáše „Pocta tvůrcům“ za doprovodu mladého mladoboleslavského houslisty Michaela Housy a vynikajícího klavíristy z Liberce Viléma Valkouna. To vše pod vedením sbormistryně Zuzany Kubelkové.

    Začátkem června nás čeká opět dvojkoncert s Kolínskou filharmonií a Chrámovým sborem z Lysé nad Labem, kde zazní „Česká píseň“ Bedřicha Smetany a Dvořákovo „Te Deum“. Také v loňském roce jsme se ve stejném složení setkali ve skanzenu v Přerově nad Labem a na nádvoří zámku v Lysé nad Labem, kde zazněla Dvořákova „Mše D dur- Lužanská“ při příležitosti 130. výročí jejího vzniku a 125. výročí její orchestrální verze.

    Pro mladoboleslavské posluchače jsme na květen připravili Festivalový koncert z děl českých skladatelů. Hostem koncertu bude i Chrámový sbor z Lysé nad Labem. Sborové pasáže z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka doplní árie z Rusalky v podání sólisty ND Miloše Horáka a posluchačky HAMU Terezky Hořejšové. Z opery Jakobín zazpíváme spolu s dětským sborem JIŘIČKY známou „školní scénu“. Part učitele bude zpívat mladoboleslavský rodák Jiří Bartoš Sturz, člen opery divadla F. X. Šaldy Liberec, který bude mít také průvodní slovo. Na závěr koncertu uvedeme kantátu „Pocta tvůrcům“, jako poctu skladateli Zdeňku Lukášovi, který by se v letošním roce dožil devadesáti let. Náš pěvecký sbor měl tu čest mistrovi tuto skladbu zazpívat za jeho osobní účasti v roce 2005 v sále pražského Hlaholu, za řízení tehdejšího našeho sbormistra prof. Zdeňka Šulce. Houslový part v kantátě přednese mladý nadějný houslista Michael Housa z Mladé Boleslavi a liberecký klavírista Vilém Valkoun, absolvent HAMU. Věříme, že i letošní provedení by se Zdeňku Lukášovi líbilo a posluchačům přejeme krásný hudební zážitek z celého koncertu.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Radek Drahota | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Administrace